doradca podatkowy poznań księgi rachunkowe legnica

Rozwój Państwa biznesu to dla nas największa motywacja

Podstawą optymalnego działania firmy są dobrze i rozsądnie zaplanowane sprawy podatkowe. Dla nas podatki to prawdziwa pasja, a dzięki temu lubimy to, czym się zajmujemy. Mając świadomość, że możemy skutecznie pomagać przedsiębiorcom i ludziom biznesu, motywujemy się do dalszej pracy oraz ciągłego poszerzania wiedzy i wieloletnich doświadczeń.

KIM JESTEŚMY?

Kancelaria Doradztwa Podatkowego „Dziewa & Rutyna” Spółka jawna działa od 2013 roku dzięki połączeniu działalności doradców podatkowych Jarosława Dziewy i Anetty Rutyny z ponad 20-letnim doświadczeniem w obsłudze prawnej i rachunkowej z dziedzin prawa podatkowego i bilansowego. Obecnie możemy pochwalić się kadrą wykwalifikowanych pracowników i współpracowników w postaci prawników, księgowych i analityków finansowych, którzy zapewniają rzetelne i kompleksowe usługi doradztwa podatkowego oraz prowadzenia ksiąg rachunkowych w Lubinie, Legnicy czy Wrocławiu, jak również w innych miastach.

Naszymi klientami są spółki kapitałowe z rejonu Warszawy, Katowic, Gdańska, Poznania, Wrocławia i Zielonej Góry.

JAK DZIAŁAMY?

Dla nas biznes to przede wszystkim optymalne zarządzanie ryzykiem podatkowym. Chętnie w tym Państwu pomożemy!

Z nami:

 • zoptymalizują Państwo obciążenia podatkowe swojej firmy,
 • ograniczą ryzyko prawne i finansowe,
 • zyskają pewność zasadności podejmowanych decyzji,
 • ustrzegą się przed uciążliwymi kontaktami z podejrzliwą władzą podatkową.

W efekcie Państwo będą cieszyć się większą ilością wolnego czasu przeznaczonego dla siebie i Waszej rodziny, a Państwa firma będzie rozwijać się sprawnie i prawidłowo!

Siedziba naszej kancelarii mieści się w Legnicy (w sąsiedztwie Zarządu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej), ale usługi doradztwa podatkowego świadczymy też we Wrocławiu, Poznaniu, Lubinie, Warszawie, Katowicach, Gdańsku oraz innych miastach. Na spotkanie dojeżdżamy w dowolnie wybrane przez Państwa miejsce. Działamy elastycznie i dostosowujemy ofertę doradztwa podatkowego i zarządzania ryzykiem podatkowym do Państwa indywidualnych potrzeb. Pełen zakres naszych kompleksowych usług obejmuje działania z zakresu:

 • doradztwa i planowania podatkowego,
 • postępowań podatkowych i egzekucyjnych,
 • prowadzenia ksiąg rachunkowych,
 • doradztwa w dziedzinach rachunkowości i cen transferowych,
 • spraw pracowniczych i rozliczeń z ZUS,
 • profesjonalnego wsparcia rozwoju biznesu.

DLACZEGO MY?

Przez lata działalności zdobyliśmy doświadczenie niezbędne do umiejętnego rozwiązywania problemów oraz sprawnego porozumiewania się z organami władzy publicznej.
Stale monitorujemy legislację i zmiany przepisów prawa podatkowego, orzecznictwo TSUE oraz sądów krajowych; analizujemy linie orzecznicze Ministra Finansów i judykatury, a także uczestniczymy w tematycznych i naukowych konferencjach podatkowych, dzięki czemu jesteśmy w stanie szybko zdiagnozować i wyeliminować ewentualne problemy i ryzyka podatkowe naszych Klientów. Jesteśmy skuteczni.

Dzięki kreatywności i twórczemu podejściu do planowania i zarządzania podatkami zapewnimy Państwu stabilizację i możliwość skutecznej realizacji wyznaczonych celów.

Specjalizujemy się w niszowych zagadnieniach, takich jak:

 • opodatkowanie obrotu wierzytelnościami oraz transakcje na nieruchomościach,
 • opodatkowanie transakcji kapitałowych,
 • przekształcenia i restrukturyzacje majątkowe,
 • opodatkowanie złożonych transakcji restrukturyzacyjnych,
 • postępowanie egzekucyjne w administracji.

Z nami mają Państwo szansę rozwiązać nawet bardzo skomplikowany problem podatkowy! Do tej pory wygraliśmy między innymi precedensowe sprawy w zakresie obrotu wierzytelnościami na gruncie podatku CIT (odrzucenie zasady proporcjonalności) oraz VAT (obrona transakcji obrotu wierzytelnościami jako świadczenia złożonego).

Dowiedz się więcej o nas i zapoznaj się z pełną ofertą naszej kancelarii.

Dziewa & Rutyna – dla szukających zaufanego i skutecznego doradcy podatkowego w Legnicy, Poznaniu, Wrocławiu i Lubinie. Zapraszamy do kontaktu!